DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Dny EK

 

 

2014

 

V letošním roce přálo výročním 10. Entodnům EK krásné počasí. V pátek 18.7. ráno se na Správě NP České Švýcarsko v Krásné Lípě sešlo 14 účastníků, kteří se již nevešli do malé zasedací místnosti, proto se celé oficiální zahájení a organizační obřad u kávy sehrálo v zasedačce velké! První ranní navštívenou lokalitou bylo okolí Brtnického mostu v Zadní Doubici a prostor okolo hraničního přechodu pro pěší. Sběr byl soustředěn na kvetoucí okoličnaté s plejádou tesaříkovitých brouků, hymenopter a dipter. Carabidologická část exkurze se věnovala ripikolním broukům Křinice. Po přejezdu v době okolo oběda se účastníci sešli na vrchu Mlýny u Vysoké Lípy, kam dorazili také ostatní opozdilci. Lokalita je známá především díky ojedinělému výskytu kobylky Pholidoptera aptera bohemica Maran, 1953. Druhý den byla exkurze situována do inverzních soutěsek ve Hřensku. Celkově se letošních Entodnů EK zúčastnilo 17 účastníků (13 členů a 4 hosté).

 

 

 

2013  

V pátek ráno vyjíždíme z Děčína a se zbylou částí účastníků se setkáváme za neustávajícího mrholení ve Skalici u ubytovny UJEP. Odtud po krátké režii vyrážíme na první lokalitu PR Kalvárie nad Velkými Žernosekami, přes krátké pobčerstvení s držkovkou a pívem vystupujeme na sutě PP Plešivc u obce Kamýk a přes NPP Bílé stráně u Žitenic plánujeme večerní posezení.

druhý den v sobotu již u ranní kávy pozorujeme první trhání oblačnosti a od Brné u Ústí n.L. vystupujeme na sutě při naučné stezce "Pod Vysokým Ostrým", kterou procházíme směrem ke PR Sluneční stráň a ukončujeme na Sřekově.

 


 

 

2012

Připravované MZCHÚ Maiberk a Sojčí rokle a okolí osady Kopec-Staré Křečany.

 

 

 

Galerie předchozích dnů EK